Що потрібно знати про обладнання для виробництва соєвої олії?

У світі виросло вирощування і вживання сої через її порівняно низьку вартість і тому, в зв'язку з все більш частим використанням соєвих бобів у виробництві продуктів харчування, переробка сої починає цікавити все більш широке коло підприємців. У цій статті обговорюється обладнання для переробки сої.

Що ж потрібно знати про те, яке є обладнання для виробництва соєвого масла? Тут розповідається про найбільш поширений спосіб виробництва соєвого масла. Це - екструдування сої. При цьому соя проходить через екструдер, температура в якому досягає 140-150°С, а тиск 40 атмосфер. У результаті цього відбувається очищення сої - більшість мікроорганізмів не витримують таких складних умов і гинуть - а також теплова обробка сої позитивно впливає на її смакові властивості. Екструдер потрібен, щоб підготувати зерно для віджиму на пресі. Ще екструдер зменшує вологість сировини для поліпшення виробництва олії.

Після екструдера знадобиться живильник гвинтовий. Він використовується для перевантаження сипучих речовин, а також для виробництва олії. Особливості його будови дозволяють ще додатково зменшити вологість сировини. Його корисною якістю є мобільність (не потрібно кріпити до підлоги).

Для виробництва олії використовують преси, які співпрацюють з екструдерами. Сучасні преси призначені для безперервної роботи і здатні виробляти до 10 тон олії на добу. Варто пам'ятати, що конкретно для сої доцільно використовувати преси гарячого віджимання.

Для переміщення власне бобових на цех можна використовувати стрічкові транспортери, які можуть піднімати вантажі на висоту до 4 метрів. Замість стрічкових транспортерів на великих цехах використовують норії - стаціонарні ковшові елеваторні транспортери зерна. Вони більш потужні і дають можливість переміщати зерно на велику висоту, що дозволяє робити багатоступінчастий цех з виробництва олії. Також потрібним приладом є установка для дроблення і очищення бобів. Вона видобуває бобові ядра і тим самим збільшує масову частку протеїнів в сої перед обробкою, адже видаляється зовсім непотрібне лушпиння, яке не містить нічого цінного. А отже, це ніяк не впливає на подальші стадії обробки сої. Такі установки можуть чистити до 4 тон бобів за годину.

Купити обладнання для виробництва соєвої олії пропонуємо в компанії "ЧеркасиЕлеваторМаш". Тут є широкий вибір, який відповідає потребам будь-якого, великого чи малого цеху.

Нехай в Україні буде тільки якісна, смачна і корисна соєва олія.