Що собою являє соняшникова олійниця?

Найбільш популярною олією в нашій місцевості є соняшникова. І це не дивно, адже соняшник добре росте на території півдня України і тому сировина для виробництва такої олії помітно дешевша, ніж, скажімо, для оливкової.

Тому, хто розвиває свій бізнес у сфері виготовлення олії в першу чергу потрібна соняшникова олійниця або ж прес для віджиму олії. Можна купити соняшникову олійницю різних видів. Примітно, що олійниця холодного віджиму виробляє якісну олію, проте з меншою швидкістю. Чому? Тому що при впливі високих температур можуть губитися деякі корисні властивості соняшникової олії, а деякі інші види олії варто виробляти взагалі виключно таким методом, тому що вони є дуже чутливими до температурного середовища. Якісне масло, яке проводиться таким способом, має транспортуватися і зберігатися в дбайливих умовах.

При виробленні олії утворюється залишкова сировина - макуха, яку теж можна збувати як корм для худоби.

Власне, сам процес виготовлення олії не надто складний. Насіння засипається в прес для віджиму олії, де своєрідні жорна подрібнюють зерна і вичавлюють олію, яка стікає через отвір внизу механізму. Через окремий отвір виходить макуха.

Власне, це все, що стосується преса холодного віджиму. При роботі з таким пресом оператор повинен уважно стежити за температурою в пресі. Це не є занадто легким завданням, адже саме насіння в процесі переробки виділяє певну кількість теплової енергії, яка і нагріває прес.

Дещо іншу будову має звичайний прес для соняшникової олії, проте його краще вибирати для виробництва олії в серйозних промислових масштабах, адже потужність, а отже і швидкість роботи у цього типу пресів більше, ніж у пресів для холодного віджиму. Такі преси великі за обсягом і здатні виробляти до 15 тон олії за годину (преси для холодного віджиму виготовляють 100 кг на годину в середньому). Крім того, такий прес легший в обслуговуванні (не потрібно часто охолоджувати) і тому вимагає менше зусиль з боку обслуговуючого персоналу. Є можливість працювати з насінням декількох культур - соняшнику, ріпаку для пресів обох видів.

Купити соняшникову олійницю пропонуємо в компанії "ЧеркасиЕлеваторМаш". У нас представлений асортимент високоавтоматизованих пресів, які пристосовані для співпраці з екструдерами - ще одним важливим компонентом обладнання для виробництва рослинної олії.

Бажаємо успіху в справі виробництва соняшникової олії, не залежно від того, який спосіб віджимання Ви обрали!