Прес для повножирової сої, принцип роботи  та переваги використання

Прес для повножирової сої – це агрегат, що призначений для виробництва масла. Обладнання являє собою двоваловий шнековий прес-екструдер, що дозволяє розділення рослинної олії та лушпиння за рахунок стиснення.

Прес призначений для одноразового, дворазового і триразового пресування зернових. Спосіб обробки може бути холодним та гарячим. Вихідна кількість олії при цьому залежить від вибору обладнання, сировини та налаштування агрегату.

Обладнання має редуктор харчування, шнековий вал, зерновий циліндр, конусний механізм, маслозбірний пристрій. Сировина повинна мати температуру не менше ніж 50 °С та вологість не більше 7 %.

Маслопреси шнекові поділяють на форпреси та експеллери. Форпресси призначені для першого віджиму з олійного насіння, форпрес виконує такі ж завдання, проте відрізняється більшою потужністю та продуктивністю.

Принцип роботи. Обладнання для віджиму олії із сої працює у такому порядку: сировина із бункера переправляється в шнекову порожнину, де відбувається стискання шнеком до потрібної величини. Після цього рослинна олія стікає в спеціальний резервуар, а тверді залишки (макуха) виходять через порожнини в конусних втулках.

Переваги використання. Невеликі розміри і вага обладнання дозволяють використовувати його для стаціонарних робіт в приміщеннях, а також для приєднання до пересувного пристрою для роботи на ділянці. Завдяки наявності автоматичного електронагріву продовжується період експлуатації агрегату та забезпечується можливість роботи в холодний період.

Також для роботи на сучасних установках не потрібно використовувати допоміжне обладнання для підготовки сировини. Прес для повножирової сої простий в експлуатації та не потребує підготовки кваліфікованого персоналу. Обладнання також характеризується дешевизною у використанні.

Якість роботи сучасного устаткування забезпечується за рахунок використання методу розтирання, що дозволяє отримувати глибоке руйнування клітинних стінок насіння і, відповідно, збільшення виходу олії з тієї ж самої кількості сировини. При цьому для роботи використовується менший тиск, що дозволяє скоротити витрати електроенергії та збільшує експлуатаційний період машини.

Середня продуктивність одного пресу для сої коливається від 30 до 300 кілограмів за годину.

Дізнайтесь більше про прес для повножирової сої та замовляйте високоякісне обладнання за привабливою ціною у компанії «ЧеркасиЕлеваторМаш». Каталог обладнання та деталі співпраці дивіться на нашому сайті.